Інвестиційна карта міста  /завантажити/

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Інвестиційний паспорт

м.Ватутіне

(герб)

Адреса Ватутінської міської ради: 20250, м. Ватутіне,                 просп.Дружби, 8

тел. +38 (04740) 6-23-42,

тел/факс:

+38 (04740)  6-23-42

адреса електронної  пошти:

офіційна сторінка:

(прапор)

Загальні відомості про місто

Ватутіне – місто обласного значення Черкаської області. До складу Ватутінської міської ради входить село Скаливатка.  Ватутіне розташоване за  120 кілометрів від обласного центру – міста Черкаси. Відстань до столиці м.Київ – 190 км.

З 1947 року, з початком будівництва буровугільного комплексу поблизу Юрківського басейну, Юрбасу – як його називали в народі, і розпочинається біографія міста. Указом президії Верховної Ради УРСР від 19.04.1949 року територію новобудови перетворено у селище міського типу і названо ім’ям видатного полководця, Героя Радянського Союзу генерала армії Миколи Федоровича Ватутіна, під командуванням якого війська Першого Українського фронту під час Великої Вітчизняної війни брали участь в історичній Корсунь-Шевченківській битві і визволили від фашистських окупантів Шевченків край. Тоді ж Ватутіне було оголошено республіканською комсомольською ударною будовою.

У травні 1952 року селище Ватутіне віднесено до категорії міст районного підпорядкування.

26 червня 1992 року Постановою Верховної Ради України м.Ватутіне віднесено до міст обласного підпорядкування.

Територія міста розташована на правому березі тихоплинної річки Шполка в її мальовничій долині на межі Катеринопільського і Звенигородського районів в центральній частині Черкаської області. Із заходу на схід територію міста перетинає магістральна колія Одеської залізниці, на якій розташована станція Багачеве. Основна частина забудови міста зосереджена південніше залізниці.

Рельєф території рівнинний, в північній та південній частинах перетинаються балками, що западають в долину річки Шполка, лівої притоки річки Гнилого Тікича.

Клімат – атлантично-континентальний, що характеризуються теплим літом та м’якою, з частими відлигами зимою.

Переважна частина території сприятлива для будівельного освоєння.

Демографічні показники

Населення (тис. чол.) – 17,167 (станом на 01.01.2018)

Міське населення (тис. чол.) – 16,537

Сільське  населення (тис. чол.) – 0,630

Середньооблікова кількість штатних працівників – 1812 осіб.

Середньомісячна заробітна плата – 5914 грн (станом на 01.01.2018).

Економіка:

Найбільші промислові підприємства м. Ватутіне

(станом на 01.04.2018)

1. ТОВ «Комбінат Баранкових Виробів»:

- вид діяльності – хлібобулочні та кондитерські вироби;

- кількість працюючих – 247 особи;

- середня заробітна плата – 8001 грн.

1. ПАТ «Ватутінський комбінат вогнетривів»:

- вид діяльності – шамот кусковий та молоті вогнетривкі матеріали;

- кількість працюючих – 259  осіб;

- середня заробітна плата – 10442 грн.

1. ТОВ «Гален-1»:

- вид діяльності –  виробництво паркету;

- кількість працюючих – 52 особа;

- середня заробітна плата – 4058 грн.

1. ТОВ «АСАР»:

- вид діяльності – паркет ламельний дубовий;

- кількість працюючих – 10 осіб;

- середня заробітна плата – 7761 грн.

1. ТОВ «ВКБМ»:

- вид діяльності – цегла керамічна;

- кількість працюючих – 60 осіб;

- середня заробітна плата – 3995 грн.

Культура, спорт, туризм.

В мережу закладів культури міста входять: дитяча школа мистецтв, міський музей, 2 бібліотеки, міський Палац культури, будинок культури с.Скаливатка.

В м.Ватутіне  нараховується 1 стадіон, 4 спортивних зали, багатофункціональний спортивний майданчик.

Перелік закладів розміщення:

Готель «Золотий ключик» (41 місце)

м. Ватутіне, вул. Леніна, 39-а

Перелік закладів ресторанного господарства:

Вид закладу  (ресторан, кафе, бар, їдальня)

Адреса розташування, телефон

Кафе «Мастер Снек»

м.Ватутіне, вул. Миру, 5

Освіта

В м.Ватутіне у 2017-2018 навчальному році функціонує 4 загальноосвітніх школи, чисельність учнів – 1580. 4 дошкільних навчальних заклади, в яких виховується 734 дитини. Працює 3 позашкільні навчальні заклади.

Відділення в м.Ватутіне Багатопрофільного регіонального центру професійної освіти в Черкаській області на базі 9, 11 класів. Заклад ліцензований на 33 професії. В 2017-2018 роках функціонує 18 груп, кількість випускників – 265, кількість студентів - 302. В навчальному закладі широко застосовуються інтегровані професії: кухар-кондитер; кухар-офіціант; оператор комп’ютерного набору, секретар керівника, адміністратор; столяр-будівельник, монтажник гіпсокартонних конструкцій; слюсар з ремонту автомобілів, токар; електрогазозварювальник.

Охорона здоров’я

Мережа закладів охорони здоров’я включає:

• Ватутінську міську лікарню (вул.Чайковського, 11)
  • КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м.Ватутіне Черкаської області» (вул.Чайковського, 11)

Станом на 01.01.2018 р. на території міста здійснюють свою діяльність 12 аптек.