UAEU2.JPG

Відповідно до Земельного Кодексу України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності. Оскільки  в земельному законодавстві відсутній принцип територіальності, - отримати землю можливо на всій території України і це не залежить від місця реєстрації чи місця проживання. Безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:

- приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

- одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

- одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації.

   Слід зазначити, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм провадиться один раз по кожному виду використання. Норми безоплатної передачі земельних ділянок громадянам регулює стаття 121 ЗКУ, а Порядок безоплатної приватизації - стаття 118 Земельного Кодексу України.

   На сайті Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області (http://www.dkz.ck.ua) розміщена «Інформація про земельні ділянки, зарезервовані територіальними органами Держгеокадастру та органами місцевого самоврядування на території області, що можуть бути надані у власність учасникам антитерористичної операції» та «Покрокова схема дій для учасників АТО в отриманні земельних ділянок».

   Виконавчим комітетом Ватутінської міської ради проводяться роботи для подальшого вирішення питань забезпечення учасників антитерористичної операції та їх сімей земельними ділянками у адміністративних межах міської ради для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, ділянками для ведення особистого селянського господарства та ділянками для будівництва індивідуальних гаражів в межах норм, встановлених статтею 121 Земельного Кодексу України.

   За додатковою інформацією звертатися у відділ містобудування, архітектури та земельних відносин виконавчого комітету Ватутінської міської ради (кабінет №16).

За інформацією відділу містобудування, архітектури та земельних відносин