UAEU2.JPG

 КАНІВСЬКИЙ ПРИРОДНИЙ ЗАПОВІДНИК

Канівський заповідник знаходиться в самому центрі України. Це один з найстаріших заповідних об’єктів країни, що розкинувся на площі понад 2 тис. гектар.

Дане місце вражає своїм багатством і різноманітністю: вікові дуби та сосни, понад тисячу видів грибів, рідкісні реліктові види рослин, квіти і трави, занесені в Червону книгу України. Це рай для цінителів краси, яку дарує нам природа. У заповіднику мешкає безліч птахів: на островах гніздяться орли, зустрічаються чорні лелеки, балабани, змієїди, білі і сірі чаплі. Ці місця є домом для лосів, козуль, кабанів, бобрів і багатьох інших тварин, які все рідше зустрічаються в дикій природі.

Дедальніше на сайті http://kanivbiosfera.at.ua/


ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЗАПОВІДНИК

 

Шевченківський національний заповідник у Каневі є найдавнішим історико-культурним заповідником в Україні і першим із закладів гуманітарної сфери, удостоєних статусу національного.

Новітня історія Чернечої гори розпочалася 22 травня 1861 року, коли українська земля навіки прийняла у своє лоно тіло співця свободи і гуманізму, пророка національного відродження, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Цього дня було виконано його заповітну волю знайти вічний спочинок на Вкраїні милій. Відразу ж перейменована канівцями на Тарасову гору, ця вершина стала одним із національних центрів єднання українців навколо ідеї створення Української Соборної Держави.

Детальніше на сайті http://shevchenko-museum.com.ua/