UAEU2.JPG

Шановні ватутінці та жителі села Скаливатка!

28 липня, у день вшанування Рівноапостольного Князя Володимира, ми відзначаємо доленосну і знакову подію в історії нашої країни - День хрещення Київської Русі-України. Це свято духовно об'єднує українців, живить нашу віру в мир та добро на землі.  

Минає вже 28 рік другого тисячоліття з того часу коли на берегах Дніпра князь Володимир охрестив киян та свій народ, і на зміну язичницьким віруванням прийшло християнство, яке стало фундаментом об'єднання єдиної Русі з ворогуючими князівствами.

Ця історична подія дала можливість Київській державі увійти в коло країн християнської цивілізації, які становили тоді ще не розділений європейський світ, стати складовою його інтелектуального і духовного надбання, рівноправним та визнаним суб’єктом міжнародних відносин.

Відтоді Київська Русь стала могутньою державою середньовічної Європи, яка відіграла велику роль як в історії східнослов'янських народів так і в світовій історії.

В різні часи люди звертаються до Бога зі своїми проблемами, бідами та печалями, посилаючи молитви до Всевишнього з надією на порятунок, на підтримку. Сьогодні крім особистих проблем до храму прихожани йдуть з проханнями миру для українського народу та відновлення  злагоди і взаєморозуміння між людьми. Народ України доволі натерпівся від поневірянь, від гніту, він в жорстокій боротьбі здобув незалежність і має право на мирне і щасливе життя.

Існує повір’я, що Бог не дає тих випробувань, які людина не спроможна витримати. Ми тримаємо удар, який випав на  долю нашої країни і  свято віримо, що Всевишній почує молитви матерів і пошле мир на нашу землю. Адже кожному буде по вірі його.

То ж не втрачаємо віри, укріплюємо її щирими молитвами, світлими помислами та богоугодними діяннями. Нехай наша віра ніколи не згасає, а приносить у кожну домівку теплоту, добро, щастя і любов!

В цей святковий день бажаю всім щедрої Божої благодаті, духовної наснаги, миру та злагоди в родинах, міцного здоров’я, довголіття та єднання.

Нехай свято 1032-річчя хрещення Київської Русі послужить відродженню нашої історичної пам’яті, поверне нас до святих джерел християнської духовності, оновить та об’єднає задля майбутнього міцної, розвиненої і процвітаючої України!

З повагою міський голова О.Лисюк