День шахтаря - це свято сміливих людей, які виконують небезпечну роботу.  Свято, яке було офіційно затверджене 10 вересня 1947 року і вперше відзначалося 29 серпня 1948 року. Те, що своє професійне свято гірники відзначають в останню неділю серпня, пов’язано з тим, що в ніч з 30 на 31 серпня 1935 року Олексій Стаханов встановив рекорд,  і за 5 годин 35 хвилин видобув 102 тонни вугілля. Від того часу в історію увійшли слова «стахановець», «стаханівський рух», «працювати по-стаханівськи».

В Україні День шахтаря був встановлений в 1993 році Указом Президента України Леоніда Кравчука на підтримку ініціативи працівників вугільної промисловості.

З професійним святом вітання приймають всі, хто працює в гірничій галузі - шахтарі, прохідники, гірники-підривники, техніки, механіки, електрослюсарі, машиністи та представники інших гірничих професій. Взяти у землі її цінності і передати на службу людям, можуть лише справжні професіонали та віддані своїй професії працівники. Їх робота пов’язана з ризиком, і не завжди всі шахтарі поверталися з забоїв живими. Нажаль маємо загиблих  при виконанні службових обов’язків і  на наших шахтах. Їх 23-є. Вічна їм пам'ять та людська шана.

Ми гордимося всіма  шахтарями, які працювали  на шахтах „Октябрина”, „4”, „4-біс”, „Юрківська західна”, „Ватутінська-Північна”, „Козацька”, „Багачівська”, „Новоукраїнська” на брикетній фабриці, Юрківському, Звенигородському та Мокрокалигірському вугільних розрізах, Юрківській теплоцентралі,

Щиро вітаю гірників  з професійним святом та дякую за звитяжну працю на благо своєї країни і міста. І хоча в місті уже не функціонують гірничі підприємства, але тут живуть ветерани - шахтарі, які присвятили своє життя роботі під землею та передавали свої вміння наступним поколінням.

Дорогі ветерани шахтарської праці! Бажаю вам міцного здоров’я, поваги та шани від людей, затишку в домі, ладу в родині, відради в душі і відчуття гордості за причетність до такої героїчної професії.

Також особлива дяка шахтарям за наше чудове місто, яке збудоване в тяжкі повоєнні роки дбайливими руками шахтарів, будівельників та представників інших професій.

Тож хай живе шахтарська справа, хай щасливим буде сьогодення і надійним майбутнє. Слава шахтарській праці! Слава Україні!

Зі святом вас ветерани – гірники, з Днем шахтаря!

З повагою міський голова Олександр Лисюк