Минає 34 роки з тієї квітневої ночі, яка розділила життя людей на «до» і «після», коли світ облетіла звістка про аварію на Чорнобильській атомній електростанції. З ночі, коли «мирний атом» за лічені секунди спричинив національну трагедію, наслідки якої ми відчуваємо й досі. Ця аварія змінила долі мільйонів громадян, породила низку проблем, що з плином часу змінюються, трансформуються, але не зникають.

Під час експерименту на 4-му реакторі електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду/

За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. На долю Білорусі припало близько 60% шкідливих викидів. Від радіаційного забруднення сильно постраждала також і Росія. Потужний циклон проніс радіоактивні речовини територіями Литви, Латвії, Польщі, Швеції, Норвегії, Австрії, Фінляндії, Великої Британії, а пізніше – Німеччини, Нідерландів, Бельгії.

На сьогодні Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності наших земляків, які ризикуючи життям та здоров’ям виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу радіації. У швидкоплинності подій ми все рідше згадуємо про ті страшні події. І з кожним роком стає менше людей, які були свідками тієї аварії та брали участь у її ліквідації.

Серед ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС була чимала кількість й наших земляків-ватутінців: пожежників, медиків, шахтарів, водіїв та представників інших професій. Низький уклін усім, хто ризикуючи життям брав участь у ліквідаційних роботах, і хто повертався до Чорнобиля вже відбувши свій термін, бо знали що вони там потрібні. Та світла пам’ять тим, хто через хвороби, спричинені радіацією, не дожив до цього дня.

Щира вдячність вам, шановні ліквідатори за врятовану країну, за можливість жити й працювати, за жертовний подвиг та спасіння людства від ядерної стихії. Бажаю вам та вашим родинам міцного здоров’я, щастя та мирного сьогодення, міцності духу, оптимізму, сімейного затишку, шани і поваги від людей та довгих і щасливих років життя!

Нехай ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир, спокій і безпеку.

З повагою міський голова Олександр Лисюк