Волонтерською діяльністю люди займалися з давніх часів. Активного розвитку волонтерський рух набув ще в 19 столітті. І цього року, 5 грудня, людство відзначає 160-річчя від дня його виникнення. Волонтер – це людина, яка працює не за подяку чи винагороду. Це вияв громадянської свідомості та поклик серця.

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у багатьох країнах світу і називають це явище унікальним. Його розквіт припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. Волонтери добровольцями йшли на фронт, збирали по світу гроші для військових, знаходили й везли на передову все, що лише могли.

У надзвичайно складний період вони об’єднали суспільство, створивши дієву структуру громадських організацій, груп людей, готових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем держави.

В мирному житті також ведеться кропітка робота. Доброчинність об’єднує людей в усіх сферах життя і, безперечно, цей день є святом кожного, хто готовий підтримати ближнього. Діяльність волонтерів безкорислива, неприбуткова, вони не отримують ні зарплати, ні жодної матеріальної вигоди, а все роблять безкоштовно. І єдина їх нагорода – визнання громади та щиросердна людська вдячність.

Шановні волонтери! Прийміть щиру подяку за чуйність і незламну віру у свій народ, за бажання допомагати усім, хто опинився в скрутних обставинах. Бажаю вам, людям з великим серцем і чистою душею, міцного здоров’я та наснаги на добрі справи, родинного затишку та невичерпної енергії. Нехай кожен ваш шляхетний вчинок спонукає до дії інших, а люди віддячують вам добром і повагою. Нехай ваші благі справи повертаються вам добром подвійно.