Шановна громадо, прийміть щирі вітання з нагоди хрещення Київської Русі–України та дня пам’яті Великого Рівноапостольного Хрестителя князя Володимира!

День Хрещення Київської Русі – України став офіційним святом згідно Указу Президента держави у 2008 році, в якому було визначено день святкування - 28 липня. Саме цього дня ми вшановуємо пам’ять Святого рівноапостольного князя Володимира, який провів масове хрещення жителів Києва, а згодом і інших міст держави.

Вибір, який він зробив у 988 році був воістину мудрим. Тоді християнство зіграло виняткову роль у зміцненні Київської Русі і принесло на східнослов’янські землі писемність, сприяло розквіту архітектурного й образотворчого мистецтва, які в поєднанні з давніми традиціями й сформували українську культуру. Політична діяльність князя Володимира призвела до «європеїзації» Київської Русі.

Із хрещенням для нашого народу розпочалася нова історія. Православ’я стало тією потужною силою, яка вплинула на формування національного характеру та морального обличчя. Сьогодні, це свято надихає творити добро, сповнює вірою, надією та любов’ю до ближніх. Воно є важливим етапом очищення суспільства й формування поваги до вічних цінностей нашої історії.

Історія України часів православ’я рясно окроплена кров’ю борців за волю і незалежність країни, за право жити по заповідям предків, сповідуючи їх віру, мудрість і національне надбання. Згадаймо сьогодні тих, хто загинув за Україну, за кожного з нас, за щасливе сьогодення і мирне майбутнє. Помолімося за душі загиблих героїв і мирних громадян, земне життя яких передчасно обірвалося під час антитерористичної операції та операції об’єднаних сил в Донецькій та Луганській областях..

Згадаймо й помолімося за здоров’я та многая літа тих, хто захищає державу, хто утверджує золотий Володимирів тризуб на українському Донбасі. Нехай Господь їх береже, надає сил та віри в перемогу, яку ми обов`язково здобудемо та побудуємо гідне життя для наступних поколінь українців. Хай щира віра в Україну об’єднає нас та надасть сили рухатися далі на шляху до процвітання нашого краю та рідної Батьківщини!

Нехай Господь оберігає Україну та Український народ і дарує своє благословення. Зі святом!