Шановні ветерани шахтарської праці!

Вітаю вас із професійним святом - Днем шахтаря, яке щорічно відзначається в останню неділю серпня! Шахтарська праця важка і небезпечна, але вкрай необхідна для країни. Вона одна з найгероїчніших на землі, бо більшу частину свого життя гірники проводять під землею, ризикують своїм здоров'ям, а іноді й життям.

З професією «шахтар» пов’язана й поява нашого міста, яке спочатку було маленьким поселення, а зараз Ватутіне прекрасне місто, яке збудоване дбайливими руками будівельників, шахтарів та представників інших професій. Під керівництвом шахтоуправління «Ватутінське», працювали такі підприємства - Юрківська теплоелектроцентраль, брикетна фабрика, Юрківський, Звенигородський та Мокрокалигірський вугільні розрізи, шахти: „Октябрина”, „4-біс”, „4-біс «Юрківська”, „Юрківська західна”, „Ватутінська-Північна”, „Козацька”, „Багачівська”, „Новоукраїнська”. Для нинішнього молодого покоління, це просто назви, а для сивочолих ветеранів – шахтарів, це ціле життя, це частина їх трудового шляху. Наші ветерани - гірники з гордістю на своїх плечах несуть таке почесне звання „шахтар”.

З роками місто росло й процвітало, розвивалась й гірничо – видобувна промисловість, в шахтарських родинах народжувалися діти, які продовжували ратний шлях своїх батьків, обираючи сенсом свого життя гірничу справу. В 90-х роках галузь з видобутку вугілля нашого краю занепала, але з тих далеких років й до сьогодення в нашому місті проживають династії шахтарських родин, нелегка праця яких заслуговує на повагу.

Шахтарська праця завжди пов’язана з ризиком для життя, спускаючись у шахту, шахтар залишає на поверхні весь свій страх, тому що під землею йому зовсім немає місця. Бере з собою надію і любов, бо знає, що це те єдине, яке не залишить його навіть там, під землею. І йде робити свою справу. Але не завжди кількість спусків відповідала кількості підйомів. Вічна пам'ять 23 гірникам міста, які загинули при виконанні своїх професійних обов’язків та багатьом представникам цієї професії, яких немає серед нас.

Нелегкі часи випали на долю шахтарів Донбасу, вони працюють в тяжких умовах. Війна прийшла в їх край, вона забрала мир та спокій в цьому регіоні. Але я вірю, що військові дії скоро закінчаться, і розвиток гірничої промисловості цього краю відновиться.

В цей святковий день ще раз вітаю всю громаду міста з Днем шахтаря. Нехай в ваших сім’ях панує любов і злагода, мир і щастя, буде чистим небо та яскравим сонце.

І хай живе шахтарська справа, хай щасливим буде сьогодення і надійним майбутнє. Слава шахтарській праці! Слава Україні!

З повагою міський голова О.Б.Лисюк