32 роки тому, 26 квітня 1986 року на квітучій Поліській землі сталася найстрашніша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на Чорнобильській атомній електростанції, що призвела до надзвичайно тяжких наслідків. Біда увійшла в кожен дім, у кожне серце, опалила своїм чорним полум’ям не одного, а мільйони людей.

Ця трагедія стала роковою для людей, які назавжди полишили рідні домівки внаслідок евакуації із зони лиха. Стала тяжким випробуванням для тих, хто кинувся у нерівний бій з невидимим і підступним ворогом. Хто своєю наполегливою працею, відвагою, професіоналізмом та мужністю зуміли приборкати атом, що вийшов з під контролю людини, та мінімізувати наслідки аварії.

Серед цих відважних людей, кому ми зобов’язані тим, що катастрофа не розрослась до більших масштабів, є  і наші ватутінці. Їх на сьогодні в місті проживає 198, 60 з яких мають інвалідність, пов’язану  з впливом радіації. А 85 ватутінців, кого опалив Чорнобиль, пішли з життя. Вічний їм спокій і наша пам’ять.

Три родини з числа евакуйованих, знайшли у нашому місті другу домівку, та їх серця до цього часу болять за п’янким повітрям поліської землі, за оселями, що були наповнені дитячим сміхом та розмовами про щасливе майбутнє, за могилами рідних, які заросли чагарниками, бо знаходяться в забороненій зоні.

Ми повинні пам’ятати про трагічні події 1986 року, щоб більше ніколи на нашій землі не сталось такого лиха, щоб життя було мирним, а наука слугувала тільки на користь людині. Щоб Україна квітла, розвивалась, була міцною, багатою, мирною та щасливою країною!

Низько вклоняємось всім ліквідаторам нашого міста, які в ті тяжкі дні, не шкодуючи свого здоров’я і життя, працювали в зоні радіаційного лиха аби якомога швидше ліквідувати наслідки трагедії. Щиро зичу їм та їх родинам міцного здоров’я, життєвої енергії, сімейного затишку, щастя й добра.

А всім українцям і нашій країні бажаю єднання, адже в єдності наша сила. Миру бо його реальну цінність відчуваєш лиш тоді, коли на рідній землі точиться війна. Злагоди, бо лиш вона дасть нам змогу подолати всі труднощі, припинити військовий конфлікт на сході країни, здобути перемогу і побудувати потужну державу.