Шановні земляки!

Четверта субота листопада – день, коли ми вшановуємо жертв нищівного голодомору 1932-1933 років, який був спеціально спланованою і ретельно замаскованою каральною операцією тоталітарної машини проти українського народу.

Внаслідок умисного створення умов, несумісних із життям, за менш ніж календарний рік (зима 1932 - літо 1933) в Україні загинули мільйони людей. За даними науковців в роки  Голодомору найбільше постраждали регіони України із давніми козацькими традиціями та потужним національним рухом під час Української революції 1917-1921 років - Полтавщина, Черкащина, Кіровоградщина, Київщина, Поділля. В окремих районах упродовж 1933 року там вимерло понад половину населення На жаль, страшні обставини злочину та свідома заборона ведення статистки смертності унеможливлюють встановлення точної кількості й вичерпного поіменного списку жертв.

Проте сьогодні, коли ще живі очевидці страшних подій, науковці Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, громадські діячі, історики та краєзнавці намагаються якнайбільше зібрати інформації про Голодомор та його жертви.

Кожен, кого забрав голод, вартий нашої пам`яті та щирих молитв за упокій їх душ. І ми зобов'язані зробити все, аби пам'ять про них завжди була живою для нинішніх та прийдешніх поколінь. Щоб майбутні покоління цінували свої життя і свою волю, берегли свою землю, шанували тих, хто віддав життя за Україну.

Ми маємо виконати святий обов’язок перед пам’яттю мільйонів закатованих голодом українців – зберегти єдину, соборну, незалежну Україну. Не допустити її поневолення, не дати повторитись страшним подіям, коли пухли від голоду і помирали люди.

Вічна пам`ять закатованим голодом співвітчизникам.

А нам всім миру, злагоди, достатку. Хай завжди на столі кожної оселі буде запашний хліб. І хай оберігає нас Господь від будь-якого лиха.

Прошу о 16.00 запалити поминальні свічки та пом`янути невинно убієнних голодом.